konie
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar

Join date : 24/06/2017

PisanieTemat: Regulamin   Nie Cze 25, 2017 9:26 am

Regulamin ogólny
1. Wraz z rejestracją akceptujesz wszystkie zasady i zobowiązujesz się do ich przestrzegania. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
2. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu. Użytkownicy zostaną powiadomieni o zmianach w aktualnościach.
3. Łamanie zasad równa się z ostrzeżeniem. Jeśli takie sytuacje będą zdarzały się nagminnie, konto zostanie zbanowane.
4. Umieszczanie treści pornograficznych, rasistowskich i drastycznych jest surowo wzbronione.
5. Ukrywanie swojej obecności na forum jest zakazane.
6. Jedyną dopuszczalną formą reklamy jest dział z wymianą bannerami- zabrania się udostępniania linków do innych stron w formie reklamy.
7. Nie wolno usuwać dopisków administratora z postu. Nie wolno również edytować treści postów po jego zatwierdzeniu, poza poprawą błędów.
8. Publiczne kłótnie są surowo wzbronione- spory rozwiązujemy poza forum, w razie potrzeby należy zgłosić problem administracji.
9. Ceniona jest uprzejmość i wyrozumiałość. Na forum panować ma przyjemna atmosfera.
10. Użytkownicy nie mogą zakładać tematów fabularnych. Dozwolony jest off top, poszukiwania, awatarnie, karty postaci.
11. Wszystkie treści na forum są objęte prawami autorskimi.
12. Podważanie regulaminu jest surowo wzbronione. Nawet, jeśli nie odpowiadają Ci tutejsze zasady, masz obowiązek ich przestrzegać. Jeśli masz propozycję co do lepszego funkcjonowania strony, możesz wyrazić to w kulturalny sposób w odpowiednim temacie.

Postać
Na forum można stworzyć tylko jedną dorosłą postać konia. Jeśli chcesz posiadać więcej, niż jedno konto, jedyną opcją jest przejęcie konta źrebaka urodzonego na forum.
1. Jedynym grywalnym gatunkiem jest koń- forum opiera się na życiu dzikich koni, które przede wszystkim chcą przetrwać i przedłużać gatunek.
2. Postać musi mieć określoną rasę(mieszaniec dozwolony) oraz maść. Jeśli nie znasz się na tym, wystarczy wyszukać typowych maści i ras koni w internecie. Muszą to być rasy i maści występujące w realu.
3. Konie niczego ze sobą nie noszą, nie mogą na głowie mieć rogów, masek ani sztyletów przy boku. Nie potrafią podnosić niczego kopytami, nie całują się i nie chodzą do szkoły.
4. Nie wskazane jest tworzenie przesadzonych twardzieli- komórki nerwowe działają u każdego bardzo dobrze, pamiętajmy, nikt nie jest z kamienia.
5. W razie braku pomysłu, można zawiesić postać na czas nieokreślony. Użytkownik ma wtedy pewność, że nic złego ją nie spotka. Jeśli jednak zostanie wyrażona zgoda na adopcję postaci, wtedy może przejąć ją inny użytkownik.
6. Konta z założonym KP nigdy nie zostaną usunięte z gry— zostaną oznaczone jako nieaktywne.
7. Dopóki karta postaci nie zostanie zaakceptowana, możemy wnieść jakieś zmiany co do postaci— gdy administracja zaakceptuje KP, wtedy nasza postać nie może zostać zmieniona w żaden sposób, a temat karty zostaje zamknięty. Jeśli jednak musisz coś zmienić- napisz w odpowiednim temacie.
Gra fabularna
Można prowadzić maksymalnie 3 rożne sesje fabularne w różnym czasie. Zasada jest taka, że sesja, która została rozpoczęta później, nie może mieć żadnych względów w fabule zaczętej wcześniej. Prosimy o nie nadużywanie bilokacji!
1. Obowiązkiem każdego gracza jest założenie karty postaci, która zawiera informacje na jej temat. Zakładamy ją w specjalnym do tego dziale, jako nowy temat. Bez niej postać nie może zaistnieć w fabule.
2. Przed rozpoczęciem pisania postów obowiązkowe jest również uzupełnienie wymaganych pól w profilu.
3. Kiedy przybywamy do tematu, postać dopiero tam przyszła. Nie widziała więc wydarzeń, które miały tam miejsce wcześniej. Musimy to zaznaczyć poście, choćby kilkoma wyrazami jak np. "przybył na wielką polanę"
4. Kiedy opuszczamy temat, również zaznaczamy to w poście. Na jego końcu obowiązkowe jest napisanie "z/t" co oznacza zmianę tematu.
5. Wypowiedzi piszemy czcionką pogrubioną, myśli pochyloną a ataki podkreślamy. To znacznie ułatwia zrozumienie postu, a jeśli nie zostało to uwzględnione, nasz rozmówca ma prawo nas zignorować.
6. Nie wolno zmieniać treści posta po opublikowaniu go, poza poprawkami pisowni i interpunkcji.
7. Jako postać, wiemy tylko to, czego sama dowiedziała się w fabule. Jeśli ktoś zrobił coś w odległym miejscu o innej porze, nie wiemy o tym, chyba, że dowiemy się tego od innej postaci.
8. Dozwolone jest sterowanie myślami i czynami jedynie naszej postaci. Nie mamy prawa narzucać niczego innym.
9. Administracja ma prawo zamknąć sesję, która od dłuższego czasu nie jest aktywna.
10. Nie podbijamy postów. Używamy opcji edytowania.
11. Post minimalnie powinien zawierać 5 linijek tekstu!

Grafiki
1. Jedyna dopuszczalna wielkość awatara to 250px na 350px. Wszystkie inne zdjęcia będą natychmiastowo usuwane.
2. Zabrania się wstawiania nierealistycznych awatarów- konie z kłami, skrzydłami, jakkolwiek odbiegające od normalnego wyglądu.
3. Awatar powinien posiadać każdy użytkownik- to pozwala na domyślne ustawienia szerokości forum.
4. Podpis nie może rozciągać forum. Nie może również być za długi, by nie utrudniać czytania innym użytkownikom.

Drodzy użytkownicy!
Pamiętajcie, że administracja to również takie osoby jak wy- z prywatnym życiem i pewnymi ograniczeniami. Nie wszystko da się zrobić od razu, lecz dołożymy wszelkich starań, by forum działało jak najlepiej.
Dziękujemy
9.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://cavallo.forumpolish.com
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Cavallo :: Sprawy Forum :: Zasady-
Skocz do: